Olisiko tässä sinulle sopivia koulutuksia?

Vielä ehdit ilmoittautua
Tekoäly tehokäyttöön – asiantuntijan parhaat käytännöt ja tekniikat

Vielä ehdit ilmoittautua
Microsoft Copilot tekoälyn perusteet

Paljon tilaa
Paljon tilaa
Uudet julkisen hallinnon IT-hankintojen yleiset sopimusehdot eli JIT 2025 -ehdot tulivat voimaan helmikuussa 2025 ja julkisten hankintojen yleiset sopimusehdot (JYSE) päivittyivät ja astuivat voimaan toukokuussa 2025. Tässä koulutuksessa syvennymme JYSE 2025- ja JIT 2025 -sopimusehtojen merkittävimpiin muutoksiin ja käymme läpi niiden käytännön vaikutukset hankintoihin ja sopimuksiin. Koulutus tarjoaa selkeän katsauksen siihen, mitä muutoksia on tehty, mitä ne tarkoittavat käytännössä ja miten sopimusehdot kannattaa huomioida sopimusneuvotteluissa ja hankintojen toteutuksessa.
Tervetuloa syventämään osaamistasi julkisten hankintojen ja IT-sopimusten uusista ehdoista!
Kohderyhmä: Hankintayksiköiden ja tarjoajapuolen edustajat, hankinta- ja sopimusasiantuntijat, julkisten hankintojen parissa työskentelevät.
Kouluttaja:
OTM, Anet Joutsen, VALO Partners Asianajotoimisto Oy
Anet on julkisiin hankintoihin erikoistunut juristi, jolla on 15 vuoden laaja-alainen kokemus julkisen sektorin ja yksityisten toimijoiden avustamisesta julkisten hankintojen ja muiden julkisoikeudellisten asioiden parissa. Anet on työskennellyt niin kotimaisten kuin kansainvälisten hankintaprojektien parissa asianajotoimistossa sekä KPMG:llä, minkä lisäksi hän on toiminut valtionvirastoissa, palvelupäällikkönä Helsingin kaupungilla sekä hallintolakimiehenä Järvenpään kaupungilla.
__
Etäkoulutus: JYSE 2025 & JIT 2025 – Muutokset käytännössä, PDF
Koulutuksen sisältö:
1. JYSE 2025 – keskeisimmät muutokset ja niiden vaikutukset hankinnoissa
2. JIT 2025 – IT-hankintojen sopimusehdot ja uudistukset käytännössä
__
Mikäli samasta organisaatiosta osallistuu YritysAkatemian etäkoulutukseen useampi henkilö, saavat lisäosallistujat koulutuksen puoleen hintaan.
Lisätietoja info@yritysakatemia.fi
IlmoittauduHaluatko tämän koulutuksen yksityiskoulutuksena organisaatiollesi? Vai tarvitsetko kokonaan räätälöityä koulutusta?
Mikäli samasta organisaatiosta osallistuu YritysAkatemian järjestämään etäkoulutukseen useampi henkilö, saavat lisäosallistujat koulutuksen puoleen hintaan. Kampanjoita ja tarjouksia ei voi hyödyntää PTCService Oy:n, Suomen Hankintajuristit Asianajotoimisto Oy:n ja Power Competence Oy:n koulutuksissa.
Tutustu koulutuksiin ja osallistu koulutukseen yhdessä kollegan kanssa!

Vielä ehdit ilmoittautua

Vielä ehdit ilmoittautua

Paljon tilaa